Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 468 komentarzy

demokracja bezpośrednia

misiek1111 - misiek

Nowy Ekran - aktywność blogerów - statystyki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na poniższych wykresach przedstawiam statystyki wpisów.

Na poniższych wykresach przedstawiam ilość notek dodawanych w ciągu tygodnia, ilość blogerów aktywnych, tj. takich, którzy dodali przynajmniej jedną notkę w ciągu tygodnia, a także ilość nowych blogerów, którzy w danym tygodniu umieścili swoją pierwszą notkę.

 

 

 

Moim zdaniem wykresy te świadczą o znacznym ustabilizowaniu, a wręcz stagnacji w Nowym Ekranie.

KOMENTARZE

 • @autor
  Poczekaj z 2 tygodnie, powinno być lepiej. A pod koniec roku zrobi się alles gutes.
 • @carcajou
  Czyli, że będzie dołączać do was po 100 blogerów tygodniowo, jak to miało miejsce w lutym? Moim zdaniem Ekran się wysycił. Nie da się rozpuścić kilograma cukru w szklance wody.
 • @misiek1111
  Się wysycił, bo potencjalni czytelnicy już wiedzą czgo się można tu spodziewać (tj. że osobistych nawalanek blogera X z blogerem Z albo zwidów blogera Y). Gdyby zaś dominowała informacja (a publicystyka była odrębnym działem), to może by to inaczej wyglądało...? Ja śmiem twierdzić, że odpowiedx brzmi "tak".
 • @bez kropki
  Też tak sądzę. Tylko, że ja nie mam prawa głosu.
 • @misiek1111
  Będzie dobrze.
 • @carcajou
  Tak. Gdy w końcu trafimy do nieba.
 • @misiek1111
  Spokojnie.
 • @autor
  Zbyt duża ilość blogerów spowoduje chorobę S24.
  Objawy chorobowe polegają na błyskawicznym zgonie notek w piwnicy.
  I coraz większym znaczeniu administratorów przy doborze notek na SG.
  Wiele wartościowych tekstów, na S24 jest nie sposób odszukać, a na nE łatwiej je zobaczyć. ale to moje zdanie.
  Ważniejsze by te teksty były ciekawe i przemyślane.
 • @Łażący Łazarz
  Większość to komentatorzy. Osób, które napisały chociaż jedną notkę jest około 650.
 • @Mariovan
  Mnie osobiście drażni ton wypowiedzi dużej części blogerów na Nowym Ekranie. To się sprawdza, jeżeli ktoś tworzy kółko wzajemnej adoracji typu "Fronda" czy coś takiego. Jeżeli chce się z czymś wyjść do szerszej społeczności, trzeba te głupie większość wrzucić do piwnicy. Pytanie, jak to zrobić. Jeżeli to zrobić w demokratyczny sposób, to dlaczego nie?
  Blogerzy niedługo staną się współwłaścicielami, będą mieli prawo do decydowania o losach Ekranu.
  Nota bene: nie dziwi Pana, że taki np. Szeremietiew jest dużo częściej na głównej niż Pana guru? Mnie to wkurza, ale nie mam nic do powiedzenia.
 • @Łażący Łazarz
  Dokładnie 626 autorów do ubiegłego piątku.
 • @misiek1111
  Nie mam guru :-). Pewnie chodzi Panu o Tomka Urbasia, ale zapewniam Pana, że "różnimy" się ;-) w kilku sprawach dość zasadniczo. Np. w kwestii systemu emerytalnego.
  Ponadto Urbasiowi mogę powiedzieć co myślę i za nazwanie go np. technokratą nikt mi głowy nie urywa więc bez przesady ;-). Niech Pan spróbuje coś podobnego powiedzieć Tuskowi albo Kaczyńskiemu ;-)

  Co do "wieszania" Szeremietiewa na SG ani mnie to ziębi ani grzeje. Jak jest ciekawy tekst to niech wisi, ponadto w sumie np. ogłoszenie o ruchu to jest swojego rodzaju news ogłoszony na NE a nie indziej. Niech mu będzie. Zresztą ktoś musi dobierać teksty na SG. Proszę mi wierzyć, że to nie jest proste. Jak ktoś znajdzie sposób na wystawianie tekstów na SG serwisów informacyjnych i blogerskich to należy mu się Nobel.
  Zapewniam Pana, że gdyby np. Tusk albo Kaczyński, albo Pawlak chcieli dać tekst czy wywiad na NE to pewnie by był na SG a nie w piwnicy. Rozpoznawalne nazwisko robi swoje.
  Ja tam nie będę się czepiał.
 • @Mariovan
  Zrobimy tego Nobla razem !
 • Tak sobie czytam i czytam i widzę, ze zaczęła się kotłowanina buldogów
  pod dywanem :)). Ciekawe czy kość jest jeszcze z kawałkami mięska, czy już zupełnie ogryziona?.
  Ale to pikuś. Jest tu lepszy hit :)).
  Paralela myślowa między Panem Urbasiem, a Panami Kaczyńskim i Tuskiem.
  No, naprawdę nie wiedziałem, ze to już jest taka figura !.
  Szczególnie jak przeczytałem jego genialny plan ekonomiczny, gdzie jak wół stoi, że ma zamiar wydrukować 530 mld zł pustych pieniędzy, czyli ok. 40 % PKB. Jak głupawi Amerykańce wydrukowali 4 % PKB pustych pieniędzy to im dolar padł do franka o ok 12 %. Czyli jak my wydrukujemy 10 razy więcej, to złotówka może paść do franka jakieś 120 % :)))))).
  Ale spoko, świat wg Pana Urbasia to takie głupole, że się nie kapną. Pan Urbaś to wie i założył że złotówka nic nie straci.
 • @Autor
  Tak z ciekawości: skąd masz te dane?

  Co do meritum: ocena jest trudna.
  Generalnie myślę, że liczy się jakość a nie ilość.
  600 piszących osób to bardzo dużo.
  A zdarzają się wśród tekstów takie, że tylko dla nich warto tu zaglądać (jak choćby cykl ITI).
 • @Jerzy Wawro
  "liczy się jakość a nie ilość"
  Może i tak, ale jakby święty Paweł nie poszedł w ilość (zamiast zamknąć się w marginalnej komunie żydów-biedaków wolał masowe nawrócenia wsród pogan -Gal 2,9-10) to kto by słyszał o jakimś tam Jezusie.
 • @Mariovan: Jak ktoś znajdzie sposób na wystawianie tekstów na SG serwisów informacyjnych i blogerskich to należy mu się Nobel.
  Aż tak wysoko nie mierzyłem.
 • aby zapobiec stagnacji, warto pomyśleć o przeredagowaniu całokształtu...
  NE nie może być zupełnie bezideowy. Musi reagować na uwagi. Musi promować posty szlachetne, a w miarę odcinać się od blogów podłych, przestępczych albo opatrywać je komentami tudzież grafiką (kratki ;) Do najlepszych materiałów, najbardziej wartościowych, powinien być łatwy i prosty w dojściu dostęp, i chyba redakcja powinna zawezwać pomocnika do typowania. Jeśli ma się odróżniać od mediów głównych, musi mieć "suflera", który będzie wytykać w tekstach wady - rozbieżności z faktami. W centrum strony powitalnej można by umieścić "przewodnik po bieżących wydażeniach i blogach", linki do najciekawszych aktualnych postów. Jeśli ma służyć wyrobieniu poglądu, to wałkowany przez wszystkich temat dnia powinien dać internaucie szansę na odnalezienie innych, odmiennych opinii bez zmiany strony. Ja się poważnie zastanawiam, czy nie "uciec", bo choć nie jestem aniołkiem, od czasu do czasu czytam takie blogi, że.. aż wyjść się chce :)... Oczywiście najlepiej byłoby zmienić rzeczywistość i zmienić nowy ekran na swoją modłę :)..
  A państwo zrobiliście ponoć ostatnio swoją własną radę. Zamiast parlamentu "wszechblogerskiego" wprowadziliście I sekretarzy. Oj nieładnie. :) Powinno być jak za dawnych czasów, każdy szlachcic powinien móc się wypowiedzieć w ważkiej kwestii. Można ograniczyć ilość zdań. Ale podejmować jedno-dwu-trzyosobowe decyzje.. dwie głowy to nie jedna :).. Z reguły projekty poważne mają swoje pola projektowe, gdzie wszyscy knują, jak uszlachetnić produkt. Dodać dodatkowe kółka, bibeloty, itp, itd. Myślę że ludzi mogą odpędzać blogi prawicowe o tym, że biedni muszą odejść. To jest idea całkiem bzdurna, ale ma spory poklask wśród złodziei. Jednym słowem nie dziwi mnie marazm. Na plus muszę powiedzieć, że jeszcze cenzury nie widziałem. W naszym polskim necie to wielka rzadkość. Nawiasem, skoro chcecie wprowadzić maile odpłatne, to może zrobić blogi całkowicie anonimowymi - tak, aby piszący nie był do namierzenia przez gestapo metodami informatycznymi :).. W sumie jak pisać o mafii to tylko anonimowo, nie ma innej rady. Może nawet naruszyć polskie prawo, gdy ktoś chce napisać o mafii, i zrezygnować z rejestracji klienta. Niech gestapo (nomen omen pierwsi ubecy okazali się prawdziwymi gestapowcami!)... obejdzie się smakiem. A liczyć na miłosierny sąd i jego strach przed internetem i techniką hihihihihi... w razie wpadki.
 • @misiek1111 17:39:45
  No to ja właśnie wyżej poddaję pewną ideę. Zrobić grafikę, z otwieranym lochem.. takie posty byłyby poprzedzane taką grafiką :).. wszyscy wiedzieliby o co chodzi, i czytali z innym nastawieniem.. bo czytaliby, świnki... Można też wychowywać internautów: wytykać formalne, prawne, językowe, takie siakie błędy.. Można by np. podlinkować każdy post do "obgadywalni", gdzie ludzie o określonych odgórnie predyspozycjach (prawo, język, itp ;) mieliby prawo i wolną amerykankę do dyskretnego dyscyplinowania blogera :).. a może taką obgadywalnię robić w poczcie samego blogera.. np. przez formularz :) "pomóż zmienić styl blagierowi" hihihihihi :) Można delikatnie i brutalnie.... ale tak zupełnie na żywioł trochę jakoś to bez sensu. A żeby dzieci się nie pluły, można np stworzyć kryterium lochu: jeden przekłamany fakt dwa punkty karne, jeden nie uzasadniony epitet pół punktu.. oczko loch ;) .. i tak dalej, i dalej , i dalej.. Nawet gdyby tusk zaczął pisać, prędko musiałby się dostosować, pół przemówienia na 1 wpis hehehehe :)
 • @Mariovan 18:03:55 to dajcie nobla mi :)
  Pod wpisem na news dajecie jakieś oczko we flashu - gość najeżdża myszką na ikonkę, a wyskakuje mu lista w czcionce 12, 18, z każdym komentem o tej samej tematyce. Trzeba by wprowadzić info o oznaczeniu kodowym newsów dnia dla blogerów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031