Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
10 postów 468 komentarzy

demokracja bezpośrednia

misiek1111 - misiek

Moje komentarze

 • @Brat Żorża 21:47:07
  "Przeciez teoria wyraźnie mówi, ze ok. 2/3 populacji jest podatna, więc nic nie trzeba zakładać, bo wszystko jest już dawno udowodnione i policzone. Więc żadnego ryzyka nie ma. "

  Pan raczy oczywiscie żartować. Eksperymenty przeprowadza się tak, aby zminimalizować jakiekolwiek czynniki zewnętrzne. Na przykład gdyby według Pana klucza interpretowac eksperyment Milligrana to ludzie baliby się wychodzić na ulice, bo ulicami chodzą prawie wyłącznie psychopaci. Z tego powodu nie posyłaliby dzieci do szkoły ani nie chodziliby do kościoła - a nuż ktoś w tych instytucjach kazałby im razić kogoś prądem? Człowiek jest istotą społeczną, i o tym nie należy zapominać. Kiedy bada się podatność na wpływy podstawionej grupy (eksperyment Ascha) okazuje się, że ludzie są wyjatkowo podatni o ile nie ma czynnika zaburzajacego. Jeżeli w podstawionej grupie znajdzie się jeden "buntownik" z którym możemy się utożsamiać, to rezultat eksperymentu jest odmienny.

  Reasumując: uważam, że Pana argument jest chybiony.
  A więc wojna..... (1)
 • @Brat Żorża 19:27:08
  W naturze ludzkiej ma Pan dwa wyjscia jak nieszczescie. Albo wodka, albo Bog.

  https://www.youtube.com/watch?v=kgwgIomZr2c
  Z cyklu ginące zawody: technik drogownictwa
 • @Jerzy Wawro
  Tam, gdzie ja mieszkam wystapila podobna sytuacja, tyle, ze chodzi o szkole. Na szczescie szkola dostala jeszcze rok na nabor. Mysle, ze panstwo sie po prostu zwija. Ewakuuje. Uwazam, ze nasi liberalowie, zarowno z UW jak i KLD, po prostu wierza w ten caly liberalizm. A ze wychodzi odwrotnie niz obiecywal byl Friedmann to ... winien jest Narod a nie falszywa doktryna. A wiec po nas chocby potop.
  Z cyklu ginące zawody: technik drogownictwa
 • @misiek1111 09:38:56
  Po pewnym zastanowieniu stwierdzam, ze moj powyzszy komentarz mozna skojarzyc z "mirabelkami".
  Roznica jest taka, ze pan entomolog ma ludzi generalnie gdzies, a ja uwazam, ze KIEDYS RESZTA POWROCI, wiec lepiej, zebysmy dbali o zdrowie, jezeli NA RAZIE nic innego od nas nie zalezy.
  O najeździe słoikowców na waszafkę
 • @Jerzy Wawro 22:36:09
  "Historia długa, życie krótkie"
  Pij zieloną herbatę, jedz czosnek, aronię i dużo warzyw [1]
  miej przynajmniej 6-ciu przyjaciół, miej powód dla którego codziennie rano wstajesz z łóżka, autentycznie świętuj dzień święty, regularnie spaceruj przynajmniej raz w tygodniu, utrzymuj ciągłą aktywność fizyczną, wycisz się codziennie na 15 minut i módl się, jedz z umiarem [2]

  Drugą referencję obejrzyj koniecznie:
  [1] David Servan-Schreiber "Antyrak"
  [2] http://www.ted.com/talks/lang/pl/dan_buettner_how_to_live_to_be_100.html
  O najeździe słoikowców na waszafkę
 • @Jerzy Wawro 00:59:51
  "To wszystko jest za mało i za późno."

  Drogi Jerzy! To nie jest tak. Spójrz na Izrael. Swoją suwerenność stracił dwadzieścia pięć wieków temu (z krótką przerwą na państwo Machabeuszy). Pięćdziesiąt lat temu ten naród został nie zdziesiątkowany ale zdziewięćdziesiątkowany. I co? I istnieje dalej. Prorok Izajasz nazwał swojego syna „Reszta powróci”. I to się spełniło.

  Nie rozumiem, dlaczego nie cieszy Cię to, że Twoją diagnozę podzielaja inni. Kiedyś powiedziałeś, żebym sobie obejrzał "12 angry men". A teraz sam przestałeś w to wierzyć?

  Ps. Jesteś w Hameryce czy przerzuciłeś się na nocny tryb życia?
  O najeździe słoikowców na waszafkę
 • @Jerzy Wawro 02:40:44
  tu jest tekst:
  http://ruchnarodowy.net/?p=264
  O najeździe słoikowców na waszafkę
 • @Jerzy Wawro 02:40:44
  Dzieki. Chcialem zwrocic Twoja uwage na ten kongres.
  O najeździe słoikowców na waszafkę
 • @Jerzy Wawro, offtopic
  Co sądzisz o wystąpieniu Bosaka:
  youtube.com/watch?v=5C0k2BCx5cs&feature=youtu.be&t=58m2s
  ?
  O najeździe słoikowców na waszafkę
 • @Jerzy Wawro
  Nie znam się na temacie, ale to, czego mi brakuje w tych fajnych obrazkach to dług. To fajnie, że ja muszę pracować 30 razy krócej na rower niż mój prapradziadek. Pytanie czy dłużej on musiał pracować na dług, który zaciągnęło społeczeńswo w jego czasach.
  Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?
 • @Brat Żorża 17:28:17
  "Czy wierzysz, że przyspieszenie i czas spadania w polu grawitacyjnym nie zależy od masy odpowie prawdopodobnie bez zastanowienia "wierzę", lub "nie wierzę". "

  Ależ oczywiście, że tu jest duże pole do WIARY. Powód? Nie przeprowadziliśmy tego eksperymentu dla wszyskich możliwych mas. To co mamy teraz to ekstrapolacja. WIERZYMY, że skoro nie ma różnicy w czasie spadku odważnika 1kg i 10kg, to również nie będzie tej różnicy dla odważnika o masie równej 10% masy Ziemi.
  Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?
 • @Ryszard Opara
  http://www.uk.coop/blog/petramorris/2012-03-20/fan-owned-and-controlled-football-clubs-force-revival-and-communtiy
  Zrozumieć Polaków - znaczy zrozumieć Polskę
 • @Jerzy Wawro
  Jak masz troche czasu:
  youtube.com/watch?v=O68iVS2K070

  Pouczajace, pozwala lepiej zrozumieć Kaczyńskich. Może nawet to, że Macierewicz i co. upierają się, że to był zamach, nieważne co mówiłyby fakty
  Never Ending story?
 • @Jerzy Wawro 02:03:40
  ok. za głupi na to jestem.

  (Wychodzi na to, że najmądrzejszy człowiek to JKM. Ma wydawnictwo z rzeszą czytelników. Wszędzie publikuje -tam gdzie go chcą -(na nE ma największą ilość notek), wszędzie się pokazuje, jest rozpoznawalny, nie jest bankrutem.
  Never Ending story?
 • @Jerzy Wawro 16:53:19
  I kto taki pozew mialby ochote zlozyc? Chyba tylko pan Parol ;)
  Never Ending story?
 • @misiek1111 10:46:43
  "Złapałeś frajera to go duś, jak się ... to go puść." Aktywnych blogerów jest 400. Nie sądzę, żeby tak łatwo dali się nabić w butelkę, gdyby byli właścicielami portalu.

  Ciekawe, czy gdyby Pan Opara ich teraz uwłaszczył, czy by przyjęli propozycję. No tak, tylko, że spółka jest zadłużona...
  Never Ending story?
 • @Jerzy Wawro 18:43:22
  >"3. Uświadomienie panu Grabowskiemu, że jeśli nie podejmie >wszelkich możliwych działań w walce z T.P., to on może zostać >oskarżony o działania na szkodę spółki co może grozić nawet 5 lat >więzienia.

  Kiedyś spytałem o jakąś bzdurę znajomego. On na to, że nie moja sprawa. Zdziwiłem się. Jakiś czas potem piliśmy wspólnie wódkę. Myślę sobie, a co tam spytam go jeszcze raz. Tak zrobiłem a on opowiedział mi WSZYSTKO. Odtąd nie piję wódki.
  Dlaczego to piszę? Bo zastanawiam się czy Pan Grabowski (albo Pan Opara) nie pił przypadkiem wódki z panem Parolem.

  >Może dla blogera misiek111 5% to kpina ...
  To nie kpina. To oznacza, że wkład blogerów był oceniany na 5%. Rozumiesz, artykuły, linkowanie, klikanie. Pięć procent. Jedna dwudziesta. A przecież nie chodziło o to, żeby dać udziały ZA DARMO, a o to, żeby je najuczciwiej na świecie blogerom odsprzedać.
  Tylko, że wtedy to blogerzy mieliby kontrolę. Spytaliby, dlaczego adres należy do jednego z pracowników. Spytaliby o zarobki. Generalnie zadbaliby o swoje pieniądze.
  Never Ending story?
 • @adevo 17:01:14
  >>Nie rozumiesz, że NE to ani nie księgarnia, ani kiosk ani biblioteka tylko NE był osadzony mocno w SIECI.

  Na samym poczatku proponowalem cos takiego:
  http://misiek1111.nowyekran.net/post/880,czy-nowy-ekran-moze-stac-sie-wlasnoscia-blogerow

  Okazalo sie, ze dla blogerow przeznaczono 5% udzialow. Wiec coz maja mnie obchodzic jakies walki w piaskownicy jednego pana z drugim panem skoro od poczatku traktowano blogerow niepowaznie. No bo powaznym Pan nie nazwie, ze nie poinformowano nas o tym, ze adres nowyekran.pl nie nalezy do spolki. Tak, Prosze Pana, NE to prywatne przedsiewziecie, ktore sie po prostu nie powiodlo.
  Never Ending story?
 • @Jerzy Wawro
  Ja tam nie rozumiem problemu. Powiedzmy, ze zostawiłem samochód na parkingu strzezonym i po powrocie stwierdzam, ze zniknal szyld. Samochód stoi, jak stał. Pytam ochroniarza o co chodzi. On mówi, "szkoda gadać, panie, właściciel firmy pokłócił się o kasę z właścicielem nieruchomości, mieli tam kiedyś jakąś spółkę, potem się rozstali, szkoda gadać, panie."

  Jeżeli stwierdzam, że mój samochód stoi nienaruszony to wyjeżdzam i cześć. WIĘCEJ TU NIE PARKUJĘ, bo firma jest niepoważna.

  Ale jeżeli moj samochód jest naruszony/zajęty przez komornika ;) to pretensje mogę mieć do właściciela firmy, z którym zawarłem umowę a nie do właściciela posesji. Tak sobie myślę, może się mylę - słyszałem gdzieś pogłoskę, że polskie prawo powstało w Azji (ale to informacja niesprawdzona)
  Never Ending story?
 • @Jerzy Wawro 11:27:05
  >>Polacy potrafią być głupi i podli, ale mamy też fundamenty, na których można budować lepsze społeczeństwo

  Uwazam, ze nie mamy. Celem katolika jest niebo. Celem protestanta jest zbudowanie krolestwa Bozego na ziemi. Uwazam, ze wolnosc, ktora wynosza pod niebiosa wolnosciowcy, to nie nie byl glowny klucz do sukcesu Amerykanow. Ich kluczem bylo zycie w purytanskiej wspolnocie.
  My nie mamy takich warunkow. U nas specjalistami od wspolnoty sa ksieza, a nie swieccy.
  Strzeżcie się! Patrioci idą!

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031